Přihlášení

Košík

Obklady a Dlažby » Obklady a dlažba OPOCZNO

Při nákupu 15m2 dlažby nebo obkladů z kategorie Dlažba Vám zašleme Lepidlo BFK 03 ZDARMA!!!

Obklady a dlažba OPOCZNO

Více jak 125 LET TRADICE

Začátky keramických závodů OPOCZNO sahají do roku 1883, kdy Jan Dziewulski a bratři Józef a Władysław Lange zprovoznili první fabriku na ulici Staromiejska v Opoczně. Nejprve se zde vyráběla červená cihla a jiné keramické výrobky, pak kameninové dlažby.

Keramické obkladové prvky se od počátku těšily velkému uznání, potvrzením čeho byla četná ocenění, jež dostaly v ehdejší době. Mimo jiné: rok 1897 - Zlatá medaile na výstavě v Kyjevě, 1900 - Velká stříbrná medaile na Světové stavě v Paříži, 1903 - Zlatá medaile v Bruselu, 1909 - Zlatá medaile na výstavě v Jekaterinoslavi.

Dynamický rozvoj společnosti přetrval do vypuknutí I. světové války. Výroba byla opět zahájena až v roce 1924. Začaly se nové investice a díky přestavbě opočenské fabriky a potom výstavbě nové, výroba keramických obkladových prvků se postupně zvyšovala. Tento růst přerušila zhoršující se stále situace na trhu. Do II. světové války fabriky v Opoczně procházely dobrým a špatným stavem. Po dobu války výroba nebyla zastavena. Za okupace se tu vyráběly hlavně ohnivzdorné výrobky, kachle, kyselinovzdorný klinker a v menším kameninové obklady.

27. října 1945 začal proces znárodňování. V souvislosti s tím, Towarzystwo Akcyjne Zakładów Ceramicznych „Dziewulski i Lange” bylo podřízeno Dočasnému státnímu představenstvu a dostalo nový název: Fabryka Wyrobów Terakotowych OPOCZNO.

14. března 1950 byla společnost plně znárodněna a stala se samostatným podnikem s názvem Opoczyńskie Zakłady Płytek Kamionkowych v Opoczně.

50., 60. a 70. léta byla pro OPOCZNO obdobím rozkvětu, nových investic a modernizace dosavadních závodů. V roce 1958 byl ukončen další závod, č. 3 (dnešní název „Śląsk”). V 60. letech tento závod vyrobil podstatně více, než bylo plánováno. V 70. letech byly zavedeny změny v technologii glazování a pálení obkladových prvků.

80. léta přinesla OPOCZNU mnoho nových šetřících energii technologií a zařízení umožňujících výrobu moderních výrobků. Byla dokončena výstavba závodu č. 4 (dnešní název „Pomorze”) a zavedená nová řešení podstatně snížily pracnost a nákladovost výrobních postupů.

Další investice byly zahájeny začátkem 90. let. V roce 1993 keramický obklad typu „Opal” dostal znak Teraz Polska. Mezi největší úspěchy ZZPC OPOCZNO patří Zlatá soška Lídra polského byznysu udělená v roce 1998 Business Centre Club.

Koncem 90. let dochází ve společnosti ke změnám. V říjnu 1998 byla zahájena první etapa privatizace opočenského podniku ve správě Fondu národního majetku.

Přelomem v historii společnosti byl rok 2000, kdy byl podnik kompletně privatizován. Současně byl zahájen provoz v nejmodernějším Polském výrobním závodě č. 6 – „Mazowsze”. Otevření závodu se konalo za účasti tehdejšího prezidenta Polska Aleksandra Kwaśniewského.

V roce 2003 společnost získala novou vizuální identifikaci a především nové omlazené logo. Současně byla otevřena nová kancelář OPOCZNO S.A. ve Varšavě.

Proces úplné privatizace byl ukončen v roce 2004, kdy se většinovým akcionářem s 99% podílem stala společnost Credit Suisse First Boston Ceramic Partners S.á.r.l. 19. ledna 2005 Dozorčí rada společnosti příjala projekt uvedení akcií OPOCZNO S.A. na veřejný trh. Burzovní debut se uskutečnil 24. června 2005. V 10:00 hodin se konalo první kótování akcí společnosti OPOCZNO S.A. v historii.

Léta 2005 – 2006 to jsou dle OPOCZNO S.A. období investic v zahraničí. V roce 2005 společnost koupila většinový balík akcií litevské společnosti JSC „Dvarcioniu Keramika”. V roce 2006 byly registrovány společnosti s ručením omezeným - jedna „Opoczno Ukraina” se sídlem v Kyjevě a druhá „Opoczno (Rus)” se sídlem v Moskvě, jejiž 100% vlastníkem je OPOCZNO S.A.

Začátkem roku 2007 48,42% akcií OPOCZNO S.A. bylo převedeno na kapitálovou skupinu Cersanit, v důsledku čehož se obě společnosti spojily. 23. května 2008 Okresní soud v Kielcích zapsal v registru podnikatelů Tuzemského soudního registru sloučení Cersanitu s OPOCZNEM.

Značka OPOCZNO se svou 125 letou tradicí působí na trhu nepřetržitě a svým zákazníkům dodává nové inspirace v tvoření interiérů.

+420 723 321 029
Volejte 8:00 - 17:00 hodin

Paradyz Opoczno Cersanit Rako Marazzi Baldocer

Levneobklady.eu | Kontaktní formulář | Zajímavé odkazy | Tvorba internetových obchodů

Obklady a Dlažby  |  E-shop  |  Obchodní podmínky  |  Doprava  |  Kontakt  |  Blog